Organik Toprak BioBizz Light Mix Toprak 50 Litre

HERŞEY DAHİL (KDV + KARGO)  

800 ₺


BioBizz Light Mix toprak; tarımda dünyada söz hakkı ülkelerden Hollanda’da üretilen, organik sertifikalı bir toprak çeşitidir.

Light Mix içeriğinde az miktarda gübre vardır (E.C. 1.2)
10-15 gün süre boyunca, bitkilerinizi ek besin ihtiyacı olmadan besler.
Bu süre sonunda gübre vermeye başlayabilirsiniz. Yetiştiriciler bu sayede, bitkilerin özelliklerine uygun gübre ve miktarını belirleyebilir. Light Mix, gübre kullanımında size özgürlük tanır.

İçeriğinde faydalı bakteri ve enzimler bulunur. BioBizz güçlü drenaj özelliği sayesinde, bitkilerinizin besinlerden aldığı vitaminleri doğrudan gelişimine aktarır.

Kullanımı:

  • Tohum veya fidenizi ekmeden önce, günde bir defa olmak üzere iki gün, saksıdaki toprağınızın tamamı ıslanana kadar sadece su ile sulayınız. Bu işlem, toprakta bulunan az miktardaki gübrenin açığa çıkmasını sağlayacaktır. Bu detay, ekiminizin gelişim sürecine, pozitif katkı sağlayacaktır.
    İkinci günün sonunda, toprağınız artık tohum veya fide ekimine hazırdır.
  • Ekiminizi gerçekleştirdikten sonraki 15 gün boyunca sadece su ile sulama yapınız. 15 Günün sonunda, uygun gördüğünüz gübre ve miktarını belirleyip, gübreli sulamaya geçebilirsiniz.
  • Biobizz güçlü drenajı sayesinde, verdiğiniz besinleri hızlıca tüketir. Bitkilerinizin süratle gelişimine odaklanır. Toprağınızın nemini her 2 günde bir kontrol edin. Böylelikle su veya besin ihtiyacının olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bunun için ise, işaret parmağınızı toprağın içine 1 cm sokmanız yeterlidir.
  • Toprağınızın her bir yerini yeteri kadar sulayınız. Yetersiz sulama, bitki gelişimini yavaşlatırken, aşırı sulama bitkilerinizin köklerine zarar verecektir. Kararında sulama yapınız.

Gönderim Şekli :
Sıvı geçirmez özel ambalaja sahiptir. Bizler ek olarak, yine sıvı ve dış etmenlere karşı koruyucu farklı bir ambalaj daha kullanıyoruz.
Ürünü güvenle teslim alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Telefon
+90 546 628 1983

E-Posta
info@botanikled.com

Adres
Kestel, Bursa, Türkiye